ATELIÉROVÉ FOCENÍ:

Po tom, co si domluvíme focení po telefonu nebo pomocí internetu, přijdete za mnou do ateliéru, kde nejprve společně vybereme doplňky, dále si rozvrhneme focení, dle množství témat, které máme v plánu fotit, i jejich náročnosti. Následně (pokud jste ve fotoateliéru poprvé) Vám vysvětlím, jakým způsobem budeme fotit. Vyzkoušíme si pár cvičných snímků. Je důležité, aby jste se cítili příjemně a uvolněně- pak můžeme začít fotit…

V průběhu focení můžeme několikrát změnit styl - oblečení, doplňky i barvu fotopozadí. Po domluvě s kosmetičkou i make-up (pokud je přítomna u focení). Jestli budete potřebovat, můžete si chvíli od focení odpočinout. Stačí říct. Podstatné je, abychom si focení užily a odnesly jsme si z něj pozitivní zážitky.EXTERIÉROVÉ FOCENÍ:

Po tom, co si domluvíme focení po telefonu nebo pomocí internetu, sejdeme se na domluveném místě. Focení venku probíhá většinou formou procházky a povídání, během něhož se budeme zastavovat na vhodných místech, ale také je možné fotit na jednom místě (park, louka, kopce, industriální prostředí, …).INTERIÉROVÉ FOCENÍ:

Interiérové focení je vhodné zejména pro portrétní, glamour a boudoir fotografie. K takovému focení, pokud chcete opravdu luxusní pozadí, jsou vhodné například hotely. Pokoje je nutné domluvit dopředu. V posledních letech je čím dál větší zájem o focení v domě klienta. Zejména se to týká nastávajících maminek, kterým se tímto snažím poskytnout větší pohodlí při focení.SVATEBNÍ FOCENÍ:

Dle předchozí domluvy je možno fotit již od brzkých ranních hodin- přípravy nevěsty, ženicha, posezení svatebčanů,… Fotograf se pak stává pomocníkem, vizážistou i psychologem, v případě, že něco během svatby neklape, jak má. Většinu času se pohybuje v okolí nevěsty. Fotí, jak je malována, česána, jak se oblíká- během tohoto focení je dostatek času na nafocení detailů prstýnku, nevěstiných botek, plačících maminek, i tatínků se slivovičkou v ruce. Následně je odfoceno setkání nevěsty a ženicha i atmosféra v domě či bytě, odjezd z domu a příjezd na místo svatebního obřadu. Během ranních příprav Vám také poradím pár tipů, které se Vám budou hodit zejména během obřadu. Po něm se následně fotí odchod z místa svatby, kde se většinou sejdou kamarádi novomanželů a vymyslí jim nějakou lumpárnu či pobavení. Následuje skupinové focení všech svatebčanů, v případě zájmu i menších skupinek (v rámci jedné rodiny, jen kamarádi, jen družičky, apod…). Zde se postup focení může rozdělit. Buď si novomanželé vyberou focení hned po obřadu, nebo se prvně jede na hostinu a fotí se až během odpoledne, když už jsou svatebčané rozveseleni alkoholem a nepřítomnosti novomanželů si někteří ani nevšimnou Ze zkušeností doporučuji volit první model, popř. je oba zkombinovat. Během hostiny je nafocen příjezd na dané místo, slavnostní přípitek, proslov svědků, oběd, krájení dortu i zábava. Fotograf odjíždí ze svatby až po domluvě s novomanželi, když má nafoceno vše, co je zapotřebí.


Jelikož má každá svatba jiný průběh a tudíž i požadavky na fotografa. Cena je účtována individuálně. Pro zjištění Vaší ceny je nejprve potřeba se domluvit, jaké požadavky na mě budete mít ve Váš velký den.

Například v emailu mi prosím sdělte:

-datum, čas a místo konání obřadu, popř. hostiny - pro zjištění obsazenosti termínu a vzdálenosti

-od kdy, do kdy budete chtít mít fotografa na svatbě (možno nafotit přípravy nevěsty a ženicha, obřad, následné společné focení s hosty, focení novomanželů, hostinu, odpolední i večerní zábavu nebo jen některou část dne).

-zda budete chtít fotografie na webové galerii nebo na CD

-zda budete chtít fotografie pomoct následně po svatbě vyvolat či pomoct s výrobou fotoknihy, fotoobrazu, kalendáře či děkovných předmětů pro účastníky svatby


Dle požadovaných služeb pak bude stanovena výsledná cena.

V případě kolize více svateb na jeden termín si vyhrazuji právo vybrat si finanční zálohu od páru, který si tento termín objedná jako první- toto opatření je prováděno čistě z důvodu ověření vážnosti Vaší objednávky, záloha pak bude odpočítána od ceny za provedené služby (způsob zálohy termínu bude domluven individuálně).

scroll
to top